yeni ürünler sitemize yüklendi!
1

previous arrow
next arrow

Çameli

Çameli, Denizli’nin güneybatısında dağlık, engebeli ve ormanlık bir bölgede kurulmuş, tabii güzelliklere, zengin doğal kaynaklara sahip, yaklaşık 18.000 nüfuslu küçük, şirin bir ilçesidir.

Türkiye’nin önemli turizm merkezleri olarak bilinen Pamukkale, Antalya, Fethiye, Dalyan, Marmaris gibi yerleşim yerlerine yakın mesafede, yayla karakterine sahip yüksek bir alanda yer almaktadır. Bu yönüyle hem yaz, hem de kış turizmine elverişlidir. Kış aylarında kayak, dağ ve dağcılık sporları için potansiyel bir merkez olmuş,  yaz aylarında da spor turizmi, eko turizm, kırsal turizm ve yayla turizmi açısından son derece popüler bir destinasyon haline gelmiştir.

2013 yılından beri Çameli Belediyesi ve Çameli Kaymakamlığı, T.C. Güney Ege kalkınma Ajansı (GEKA) destekleri ile ilçede alternatif turizm altyapısı kurma çalışmaları yapmaktadır. Altyapısı tamamlanan alternatif turizm öğelerimiz ; Yaylacık Dağı Yamaç Paraşütü Pisti, Trekking ve Dağ bisikleti rotaları (1380 km), Dağ kayağı ve Kış Dağcılığı rotalarıdır. Rotaların tabelalandırılması yapılmış ve yerli/yabancı turist kullanıma açılmıştır.

İlçe ekonomisi tarıma ve kırsal turizme dayalıdır. Çok sayıda konaklama tesisi, restoran, kafe, lokanta ve köy pansiyonu bulunmaktadır. İlçe merkezinde Cuma günleri köylü pazarı kurulmaktadır. Tarihi ve kültürel mekanları ile görülmeye değer bir ilçedir.

Gezilecek yerler hakkında daha ayrıntılı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Open chat
Çameli Üreten Kadınlar Derneği ve Çameli Elmalı Kadın Kooperatifi\'nin ortak sitesine hoş geldiniz! Size nasıl yardımcı olabilirim?