yeni ürünler sitemize yüklendi!
1

previous arrow
next arrow

Projeler

“Üreten Kadınlar, Geleceği Hazırlar Projesi”

Çameli de kurulan il kadın derneği olma özelliğini taşıyan ÇAMKAD, kadın emeğinin değerlendirilmesi açısından kırsal alanda doğal kaynakların etkin kullanımı ile kadın girişimciliğinin sağlanması üzerine projeler yürütmektedir.

Bu bağlamda; T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP) 2016-2 kapsamında desteklediği “Üreten Kadınlar, Geleceği Hazırlar Projesi”  derneğimizin yürüttüğü ilk projedir.

Projemizin temel amacı ; Çameli’de yaşayan genç kızların ve kadınların kişisel gelişimlerinin ve  sosyalleşmelerinin sağlanması, Kadın girişimciliğinin desteklenmesi, Kadınların toplum hayatında aktif olarak bulunması, işgücüne katılması ve proje kapsamında aldıkları eğitimler sonucunda aile ekonomilerine katkı sağlamalarıydı.

 Bu kapsamda projemizde ;

  • Tıbbi ve Aromatik Bitkilerin Üretimi ve Hasadı Eğitimi,
  • Yöresel Dokumacılık Eğitimi,
  • Tıbbi ve Aromatik Doğal Sabun ve Yağ Yapımı eğitimleri gerçekleşmiştir.  

Alınan bu eğitimlerin sürdürülebilirliğinin sağlanması için derneğimizde gerekli teknik altyapı proje kapsamında kurulmuş olup, daha çok genç kızımıza ve kadınımıza ulaşmak için çalışmalarımız devam etmektedir.

Open chat
Çameli Üreten Kadınlar Derneği ve Çameli Elmalı Kadın Kooperatifi\'nin ortak sitesine hoş geldiniz! Size nasıl yardımcı olabilirim?